Tříkrálové misie

Tříkrálové misie

Na letošním tříkrálovém koledování toho bylo letos rekordního opravdu hodně. Zpětně od rekordního výsledku vybraných peněz, přes rekordní počet zapojených dětí v mnoha obcích, rekordní počet zapojených generací v rámci rodiny, rekordně nízké teploty vzduchu, rekordní množství uvařeného a vypitého horkého čaje na farách atd.

Něco nového a netradičního se zde také objevilo.

Jedna skupinka koledníčků z Nivnice byla vyslána dokonce na „misie“ do Šumic. Paní v jednom z prvních šumických domků je uvítala slovy: „... právě jsem se dívala na teploměr, máme -22°C“.

Přestože tato skupinka promrzla o něco více než zbytek skupinek v Nivnici, kde teploměr ukazoval „pouze“ okolo -17°C, neopustila je dobrá nálada a během přesunu ze šumické fary do té „domácí“ nivnické složili písničku na nápěv „Sláva nazdar výletu“, ve které si postěžovali na svůj nelehký úděl, ale zároveň také vyzpívali své nadšení z dobrodružství. Otci Petru Martinkovi písničku místo té tradiční tříkrálové na faře v Nivnici zazpívali a tím si vykoledovali další várku čaje a párečků.