Nadace Synot přispěla na sportovní aktivity seniorů brodské Charity

Nadace Synot přispěla na sportovní aktivity seniorů brodské Charity

Senioři a další klienti zařízení Oblastní charity Uherský Brod si budou společenských a sportovních aktivit v blízkém budoucnu užívat i díky Nadaci Synot.

Ve středu 17. května totiž ředitel brodské Charity Petr Houšť převzal z rukou zástupců Nadace Synot darovací smlouvu na 10 tisíc korun, kterými tato nadace přispěla na podporu sportovních projektů v regionu. „Řada našich klientů zůstává i ve svém pokročilém věku aktivní, a rádi si zahrají například pétanque, kuželky, šachy, nebo si třeba zacvičí s různými posilovači a podobně.  A právě na tyto aktivity budou využity prostředky ze Sportovního grantu Nadace Synot, za které nadaci srdečně děkujeme,“ podotkl ředitel Oblastní charity Uherský Brod Petr Houšť.  

O tom, že senioři umí trávit svůj čas účelně, vypovídají i slova jedné z klientek uherskobrodské Charity. „Ráda si zahraji šachy či dámu, nebo se procházím s trekingovými holemi. A každé ráno aspoň chvíli cvičím. Vím, jak je to pro mou fyzickou kondici, i psychickou pohodu, důležité,“ podotkla klientka.

 

Oleg Kapinus

pracovník pro PR a fundraising