Dětské hřiště září novotou. Díky společnosti Tesco

Dětské hřiště září novotou. Díky společnosti Tesco

Zbrusu novou podobu dostalo dětské hřiště ve dvoře Azylového domu pro matky s dětmi v tísni v Uherském Brodě.

Rekonstrukci a doplnění mobiliáře bylo možné provést díky loňskému zapojení brodského azylového domu do dárcovského programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“ společnosti Tesco (více informací o programu zde: https://pomahame.itesco.cz/). „Díky této aktivitě jsme obdrželi od společnosti Tesco 30 tisíc korun. Z těchto prostředků jsme provedli celkovou opravu dětského hřiště a dokoupili i některé nové prvky. Část peněz poskytla také naše Oblastní charita. Jsme za tuto změnu k lepšímu velmi vděční, vybavení hřiště bylo po mnoha letech používání ve velmi špatném stavu a oprava už byla nezbytná,“ vysvětlila vedoucí Azylového domu pro matky s dětmi v tísni v Uherském Brodě Jana Jurásková.

Opravené hřiště si přišla ve středu 18. října prohlédnout i manažerka služeb zákazníkům hypermarketu Tesco Uherský Brod, paní Olga Málková. Kromě prohlídky opravené plochy se také zajímala o chod a život v Azylovém domě pro matky s dětmi a popřála personálu služby i jejím uživatelům, aby nové hřiště sloužilo ku prospěchu dětí co možná nejdéle.

„Hřiště se mi moc líbilo a jsme rádi, že jsme mohli udělat radost dětem v Azylovém domě. V Azylovém domě chybí vnitřní  prostory  pro zabavení dětí v případě nepříznivého počasí nebo pořádání společných akcí. Proto bych ráda popřála Azylovému domu více úspěšných projektů a štědrých sponzorů na vybudování těchto prostor,“ podotkla Olga Málková.

Oleg Kapinus,

Oblastní charita Uherský Brod