Bánov, Uherské Hradiště i Uherský Brod – tam všude lidé darovali zboží potřebným

Bánov, Uherské Hradiště i Uherský Brod – tam všude lidé darovali zboží potřebným

Do 4. ročníku Národní potravinové sbírky, která se konala v sobotu 12. listopadu a jejíž výtěžek je určený potřebným, se mimo jiné zapojily i hypermarkety Tesco v Uherském Brodě a Uherském Hradišti. S koordinací sbírky vypomohli i zástupci Oblastní charity Uherský Brod se zaměstnanci hypermarketů a řadou dobrovolníků.

„V prodejně Tesco Uherský Brod darovali lidé 862 kilogramů potravin a dalšího zboží, v uherskohradišťské prodejně téže obchodní sítě nám zákazníci předali 365 kilogramů zboží. Každému z dárců, ale i všem těm, kteří pomohli s organizací sbírky, patří velké poděkování,“ podotkl vedoucí Centra potravinové a materiální pomoci v Uherském Brodě František Bílek.  

Do Centra potravinové a materiální pomoci přibyly potraviny i v pátek 11. listopadu, a to ze sbírky konané v rámci kampaně s názvem „Ne každý má hody“ pořádané uherskobrodskou Charitou a Jednotou spotřebním družstvem Uherský Ostroh. Tato sbírka se konala v Bánově, v tamní prodejně Jednoty. „Přestože se jedná o malý obchod, lidé z Bánova do sbírky věnovali 30 kilogramů zboží. I těmto dárcům bychom velmi rádi poděkovali,“ vzkázal František Bílek.