Vinař Stanislav Škrobák z Čejkovic: Dobré úmysly a činy podporuji velmi rád

Pan Stanislav Škrobák (na snímku uprostřed) se o své vinařství stará s celou svou rodinou (na snímku se synem Stanislavem Škrobákem ml. a ředitelem Oblastní charity Uherský Brod Petrem Houštěm – vpravo ).  

Vína od firmy Vinařství Škrobák z Čejkovic jsou pojmem.  Odráží se v nich poctivá práce pana Stanislava Škrobáka a celé jeho rodiny. Produkty z tohoto vinařství se právem pyšní řadou úspěchů a titulů z výstav. Přesto rodinu pana Škrobáka šlechtí, kromě jeho lásky k vínu, i charakterní povaha a neodmyslitelný úsměv každého z nich.

Pan Stanislav Škrobák i letos podpořil Benefiční degustaci přívlastkových vín, kterou v pátek 21. dubna ve Strání uspořádala Oblastní charita Uherský Brod. V rozhovoru osvětlil důvody svého rozhodnutí.

Pane Škrobáku, Vy jste charitní benefiční degustaci podpořil opakovaně, a to i přesto, že se Vaše vinařství nenachází v „poli“ působnosti uherskobrodské Charity. Co Vás vede k této vstřícnosti?
Důvody jsou jednoduché. Dobré úmysly a činy se mají podporovat. Degustace ve Strání se letos koná na podporu Domácí hospicové péče Uherský Brod. Ta slouží lidem v terminálním stavu nemoci a podporu si rozhodně zaslouží. Proto jsem letošní benefici Oblastní charity Uherský Brod, stejně jako několik předchozích, rád podpořil.

Máte s činností Charity Vy, nebo Vaše rodina praktické zkušenosti?
To ani ne, ale jsem si dobře vědomý, že podobnou pomoc můžu já, nebo některý z mých příbuzných, v budoucnu potřebovat. Zatím jsem relativně zdravý, zdraví je ale křehká věc. A do budoucnosti nikdo nevidíme…

Byl jste mezi hosty degustace?
Musel jsem se pro tentokrát omluvit, pro mě je to do Strání přece jen hodně daleká cesta a navíc jsem měl i hodně práce ve vinohradě. Někdy v budoucnu se ale na tuto degustaci rád přijedu podívat.